Naprawa instrumentów dla dzieci

naprawa-02.jpg

Na zdjęciu instrument przed korektą. ;)

Istotną działalnością mojej pracowni lutniczej jest wykonywanie korekty instrumentów. Korekta to fachowa nazwa na naprawę instrumentu.
W instrumentach smyczkowych (skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas) wykonuję wszelkie naprawy począwszy od wymiany drobnych elementów - podstawka, duszy, kołków, podstrunnicy, prożków, jak również zajmuję się korektą związaną z otwarciem instrumentu i jego naprawą od wewnątrz.
Nigdy nie otwieram instrumentu i nie zmieniam belki jeżeli nie jest to konieczne!!
Na rynku pojawia się ostatnio wiele instrumentów, które- choć to już wydaje się być niemożliwe - mają barokowe szyjki. Te krótsze chwytnie uniemożliwiają grę w sposób klasyczny - więc pozostawiając oryginalny ślimak mogę wymienić chwytnię takiego instrumentu.
Jeżeli nie jesteś zadowolony z dźwięku Twojego instrumentu - również można temu zaradzić. Zakładam lepsze podstawki, dopasowuję dusze- sprawdzam ustawienia i kombinacje tak byś był zadowolony z dźwięku Twojego instrumentu.

W mojej pracowni lutniczej na co dzień wymieniam włosie w smyczku, i nawet jeśli mieszkasz daleko , możesz liczyć na pomoc w tym względzie. Możesz wysłać smyczek do pracowni. Często na prośbę nauczycieli szkół w promieniu 200 km od Elbląga po zebraniu większej ilości chętnych muzyków do przeglądu instrumentów, zabieram warsztat ze sobą i ruszam odwiedzić Twoją szkołę ;).
naprawa-01.jpg
Przy przeglądach instrumentów udzielam porad jak zadbać o instrument - co również możesz wyczytać na mojej stronie.
Przy wymianie włosia zajmuję się również ogólną pielęgnacją instrumentu, jego oczyszczeniem i sprawdzeniem ewentualnych potrzeb.
Jeżeli masz pęknięty smyczek - nie martw się. Postaram się zaradzić wszelkim uszkodzeniom.

W mojej pracowni lutniczej zajmuję się również gitarami.
Ponieważ wielokrotnie spotykam się z instrumentami fabrycznymi zakupionymi dla dzieci lecz nie przygotowanymi do gry - mam specjalną ofertę szybkiego dopasowania gitary do potrzeb Twojego dziecka.
Częstym uszkodzeniem w gitarach klasycznych jest pęknięcie główki kołkowej. Wiem z doświadczenia że wielu rodziców kupuje następną gitarę sądząc że nie da się poprzedniej już naprawić. Przed podjęciem takiej decyzji skontaktuj się z lutnikiem!! Można to naprawić a przy okazji przejrzeć cały instrument.
Jeżeli oddajesz instrument do pracowni lutniczej w celu zmiany strun czy to w skrzypcach ,altówce, wiolonczeli lub gitarze - zostań , popatrz, naucz się. Będziesz miał wiele radości z nabycia nowej umiejętności ;)