Pracownia lutnicza

Głównym celem mojej pracowni lutniczej jest stworzenie wielu instrumentów dla szybko rozwijających się koncertowo dzieci, by mogły korzystać z jak najlepszych instrumentów i jak najlepiej przygotowanych akcesoriów do nauki gry.

Przy rozpoczęciu nauki w szkole muzycznej wielu Rodziców jest przekonanych, że w tym momencie to najlepszy wybór szkoły. I wybór bardzo dobrego lub wręcz koncertowego instrumentu dla dziecka to 80 % sukcesu na starcie.

Pracownia lutnicza , którą od lat z sukcesami prowadzę, daje Państwu możliwość wyboru właściwego instrumentu dla Waszej pociechy.

TERAZ RÓWNIEŻ INSTRUMENTY DLA DZIECI LEWORĘCZNYCH !!!

pracownia-01.jpg
Instrumenty , które wykonuję w mojej pracowni i je proponuję do nauki mają specjalnie dla dzieci dobrane akcesoria.
Do skrzypiec dobieram podbródki i szyny (żeberka) specjalnie pod każde dziecko. Z tego też względu moja córka Kinia miała 8 ! podbródków w swojej karierze uczenia się gry. Tak jak rosła - tak rosły z nią podbródki.
Inne dzieci wypożyczające instrumenty i korzystające z usług mojej pracowni również dostarczyły mi wielu rozwiązań, które pozwoliły mi na stworzenie 6 podstawowych modeli podbródków dziecięcych - tak dla dzieci szczuplutkich jak i tych z radośnie większym przyłożeniem do instrumentu.
Wykonany w mojej pracowni lutniczej podbródek pozwala na uniknięcie odcisków na szyi dziecka, tak popularnych w momencie kiedy podbródek jest nieprawidłowo dobrany.
pracownia-02.jpg
Kolejnym ważnym elementem skrzypiec jest szyna czy też inaczej zwana żeberkiem, podpórką.
Pozwala na wygodne trzymanie instrumentu ułatwiając skupienie na treści nut a nie na usiłowaniu utrzymania instrumentu we właściwej pozycji.
Dobrze dopasowane dwa elementy - podbródek i żebro - dają początek wielkiej przygodzie jaką jest gra na instrumencie.
Producenci żeberek prześcigają się w tworzeniu radośnie kolorowych przedmiotów lecz najbardziej trwałe i wygodne jak dotąd sprawdzone to Wolf, Kun, (istnieją ich podróbki firmy fom) oraz Viva la Musica - drewniana.