Historia pracowni

historia-01.jpg

Moja przygoda z budową instrumentów rozpoczęła się w 1985 roku kiedy to dostałam się do Liceum Muzycznego w Poznaniu. Wiele ciekawych eksperymentów i przygód w tej szkole doprowadziło mnie do matury i podjęcia decyzji o kontynuowaniu nauki budowy instrumentów w Poznańskiej Akademii Muzycznej. Już w trakcie trwania studiów wciąż poszukiwałam właściwej ścieżki na tej jakże fascynującej drodze zabawy z instrumentamii.

W trakcie studiów miałam to ogromne szczęście, że urodziła mi się córka- Kinga. (Na zdjęciu młodsza-Rozalia)

Po jakimś czasie, kiedy to z ogromnym zaciekawieniem przyglądała się mojej pracy i wciąż pytała o skrzypce, postanowiłam pokazać jej małe skrzypce dziecięce i zachęciłam do gry.

Od tamtej pory budowa małych instrumentów dla dzieci stała się moim głównym celem.

historia-02.jpg
Obserwowałam jak moja córka rozwija się w swojej radości w grze na skrzypcach, jak chętnie podczas konkursów opowiada swoim rówieśnikom o tym, że też mogą mieć instrument taki, jaki jest im potrzebny.

Widząc ogromny postęp w rozwoju małych dzieci i to jak szybko potrafią się uczyć, jak szybko wzrastają wymagania dotyczące dźwięku i wygody gry, wciąż odkrywam nowe rozwiązania, które mogą Państwo wykorzystać dla

Jeżeli Państwa dziecko rozpoczyna właśnie przygodę z instrumentem w szkole muzycznej, warto pomyśleć, aby od samego początku miało możliwość uczenia się dźwięków pięknie brzmiących.

Wielu zdolnych młodych artystów zasługuje na piękny instrument (małe skrzypce, mała wiolonczela, mała altówka), dzięki któremu będą mogli rozwijać swój talent. Wciąż jednak trudno dostępne na rynku są małe instrumenty o pięknym brzmieniu.

historia-03.jpg

W mojej pracowni znajdą Państwo instrumenty dziecięce takie jak:

  • skrzypce,
  • wiolonczele,
  • altówki,
  • gitary
  • harfy

Po dziesięciu latach działalności i rozwoju mam w swoim magazynie 200 instrumentów dla dzieci i co roku powiększam tę ilość.

Od 2005 roku kiedy to moja młodsza córka- Rozalia rozpoczęła przygodę w szkole muzycznej i zabawę na wiolonczeli, uzupełniam corocznie magazyn o małe wiolonczele. Patrzę i słucham czego potrzeba wiolonczelistom na początku ich przygody z instrumentem i spełniam ich życzenia.