Jaki instrument kupić dziecku

jaki-instrument-01.jpg

Szkoła Muzyczna to wielkie wyróżnienie dla dziecka – ale też wielka odpowiedzialność dla Państwa jako Rodziców. Jeżeli Państwa dziecko rozpoczyna właśnie grę na skrzypcach, warto pomyśleć, aby od samego początku miało możliwość uczenia się dźwięków pięknie brzmiących. Wielu zdolnych młodych artystów zasługuje na piękny instrument (małe skrzypce, wiolonczela, altówka), dzięki któremu będą mogli rozwijać swój talent. Wciąż jednak trudno dostępne na rynku są małe instrumenty o pięknym brzmieniu. Instrument fabryczny, który mogą Państwo zakupić w sklepie, ma dźwięk twardy, zduszony i często towarzyszy mu wiele dodatkowych świstów, które powstają z winy złej konstrukcji instrumentu.

jaki-instrument-02.png

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom najmłodszych artystów, tworzę instrumenty dla dzieci - małe dzieła sztuki i specjalnie na życzenie ozdabiam intarsjami, dzięki którym dziecko chętniej sięga po instrument. Otrzymując takie małe dzieło sztuki, Państwa pociecha będzie się czuła specjalnie wyróżniona wśród innych w klasie. Warto nadmienić, iż instrumenty te rekomendowane są przez takich profesorów jak Marcin Baranowski (Poznań), Małgorzata Szadowiak (Bydgoszcz), Bartosz Bryła (Poznań), Marcin Malikowski (Warszawa). Od pierwszych chwil nauczyciel jest w stanie powiedzieć, czy Państwa dziecko będzie się dobrze rozwijać na skrzypcach, więc to najlepszy moment do podjęcia decyzji o wyróżnieniu dziecka dobrym instrumentem. W moim przewodniku mogą Państwo zapoznać się z podstawowymi kryteriami którym należy się kierować przy wyborze instrumentu dla dziecka, możecie Państwo zapoznać się z budową instrumentu - na co zwrócić uwagę by zadbać o instrument lutniczy, oraz z wieloma innymi nowymi dla Państwa aspektami związanymi z momentem pójścia Waszego dziecka do szkoły muzycznej.

Coraz więcej możliwości dla Państwa dzieci - instrumenty przejściowe - pomiędzy 1/4 i 1/2 dla ułatwienia instrumenty 3/8

Dla lepszego dźwięku koncertowego, dla tych co już wyrośli z 3/4 lecz mają za małą rączkę do instrumentu pełnowymiarowego proponuję skrzypce 7/8

Skrzypce, wiolonczele

jaki-instrument-03.png

Ważnym elementem doboru instrumentu dla dziecka jest jego wielkość. Staram się pomóc przy wyborze i ustalić w porozumieniu z nauczycielem jakiego instrumentu potrzebuje dziecko. Gdyby jednak zabrakło kontaktu z nauczycielem to proponuję zmierzenie rączki dziecka spod paszki do środka paluszka środkowego i dla skrzypiec będzie to wymiar instrumentu jaki potrzebuje (w cm cała długość).
Przy dobieraniu od początku staram się dobrać Państwa dziecku odpowiednie akcesoria do skrzypiec takie jak podbródek i żeberko (szynę) aby ułatwić pierwsze kroki państwa dziecka w szkole muzycznej.
To bardzo ważne akcesoria, które pozwalają szybko rozpocząć grę, skupiając się tylko na lekcji , a nie na trudności w ustawieniu postawy.

Dzięki dobremu ustawieniu dźwięku w moich instrumentach i właściwemu doborowi strun, dziecko rozpoczynając grę od początku uczy się pięknego , łagodnego , przyjemnego dla ucha brzmienia. Dzięki odpowiednio przygotowanemu instrumentowi nie męczy siebie i rodziców ;)
Dlatego w mojej ofercie znajdą państwo każdą potrzebną wielkość instrumentu dla Waszych dzieci.
Dla potrzeb maluchów stworzyłam kolekcję instrumentów które mogą Państwo wypożyczyć dla swojego dziecka, dobrane do wzrostu z odpowiednimi akcesoriami. między innymi wspomniane już 3/8 i 7/8
Mogą Państwo również w każdym momencie wymienić instrument na większy, zmienić akcesoria - wraz ze wzrostem dziecka zmienia się jego sylwetka, co powoduje konieczność ich wymiany.

Kolejnym elementem pracy z dzieckiem rozpoczynającym grę na skrzypcach jest znalezienie w Państwa domu odpowiedniego miejsca w którym dziecko może ćwiczyć, może postawić pulpit a na nim nuty, oraz miejsca gdzie przechowają Państwo instrument w czasie kiedy dziecko i instrument odpoczywają.

Pulpit potrzebny jest stabilny, najlepiej drewniany - to kolejny element rozwijający poczucie piękna - choć z pewnością metalowe są tańsze Dla wiolonczelistów mam nowe, całkiem nowatorskie rozwiązanie - po raz pierwszy na świecie! Skrzynia która posłuży za stojak do wiolonczeli, schowek na nuty i jako krzesło podczas ćwiczenia - środek wyściełany obszywaną gąbką zaś siedzisko z naturalnej miękkiej skóry. Zapytaj o dostępność. Zdjęcia już wkrótce!