Akcesoria

Aksesoria do instrumentu dobieram starannie dla każdego grającego. Przede wszystkim dobór zależy od budowy osobistej - inne stosuje się żeberka skrzypcowe dla osób o długiej szyji a inne dla osób o krótkiej szyjce. Największy wybór posiada firma w Poznaniu.

Polecam gorąco podbródki antyalergiczne - choć sama jestem przekonana że coś takiego jak alergia nie istnieje - przekonanie nauczycieli o celowości zastosowania takich podbródków jest bardzo pozytywne. Mają one znakomity kształt który nie odparza dzieciom brody .

Czasem jednak dobór jest utrudniony z oferty rynkowej i trzeba wtedy zapewnić dziecku model wykonany ręcznie. Moja propozycja dla dzieci w wyborze podbródków jest prosta- jeśli nie możesz tu być osobiście - podeślij zdjęcia - z całą pewnością dobiorę właściwy ;)

Smyczek również stanowi wielkie wyzwanie. Od doboru ciężaru smyczka i jego wyważenia zależy radość z wykonywanych utworów. Coraz częściej smyczki produkowane w fabrykach (zwłaszcza czeskiej i amerykańskiej oraz chińskiej) są coraz lepszej jakości, więc wciąż zwiększają się możliwości wyboru.

Struny dostępne są na rynku w wielkiej ilości i dobór zależy przede wszystkim od Twojego instrumentu. Tu znowu odniesienie do firmy w Poznaniu, jak i niedługo w największej ofercie struny na www.smyczkowe.pl

Wiolonczeliści znajdą u mnie różne pomoce do gry takie jak podkładki pod nóżkę wiolonczeli (czasem dostępne przez moje konto na allegro), pomogę dobrać długość nóżki - co ułatwi Ci ustawienie instrumentu podczas gry.

Jeśli masz pytania i wiesz co jeszcze mogę dla Ciebie zrobić - zadzwoń lub napisz.